so 17.11.2018 |

Zápas Nové Veselí - Kopřivnice

Kdo si myslel, že úroveň decibelů v ZDT Aréně minulý týden po zápase s Duklou již nemůže být překročena, viděl dnes pravý opak. Do Nového Veselí přijela Kopřivnice a s ní i asi 30 hlučných fanoušků. Ti společně s tradičně hlasitým novoveselským publikem viděli další skvělé házenkářské představení. Oba týmy byly na sebe skvěle připraveny, obrany si po celý zápas nic nedarovaly, vše tvrdým, ale férovým způsobem. V polovině první půle se domácím podařilo odskočit o tři góly a do kabin šli spokojenější borci z Vysočiny. Kopřivnici vyšel úvod druhého poločasu a schylovalo se tedy k dalšímu dramatu. Kolem 56. minuty se opět několika skvělými zákroky blýsknul domácí gólman Vítek Schams a koncovka se jevila nadějněji pro Nové Veselí. Hostům ale minutu před koncem vyrovnali, vedení na stranu domácích však strhl 30 sekund před koncem Josip Kežič. Poslední rána kopřivnických hráčů šla do tyče a ZDT Aréna mohla slavit další extraligové body.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Naprosto souhlasím s tím, že jsme byli v koncovce šťastnější a utkání by slušela remíza. Remíza to byla dnes minimálně v hledišti. Byl to dnes mimořádný zápas. Smekám před Lubošem, jak tým na dnešek připravil. V podstatě eliminovali naše největší hrozby, které nám vycházely v předchozích zápasech. Museli jsme improvizovat. I když máme cca 17 kombinací, tak jsme na konci museli hrát věci, které nemáme secvičené. Myslel jsem si, že po Lovosicích nás už nic horšího doma nečeká a dnes se ukázalo, že sem přijel ještě kvalitnější soupeř. Děkuji celému týmu a obzvlášť chci vyzvednout dnešní výkon Víti Schamse.“

Vít Schams, brankář TJ Sokol Nové Veselí: „Dnešní zápas jen potvrdil, jak je liga strašně vyrovnaná. Věděli jsme, že to bude s Kopřivnicí obrovsky těžké, protože bojují o každý balon. Chci poděkovat soupeři i fanouškům za výborný zápas, bylo bojovný, tvrdý, ale férový. Nakonec vyhrál dnes ten šťastnější tým. Jsme všichni vyřízení, ale šťastní.“

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: „Gratuluji soupeři ke dvěma bodům, které byly v koncovce i trochu šťastné. Remíza by byla možná spravedlivější, nicméně toto je sport. Chci vyseknout obrovskou poklonu jak našemu týmu, tak i týmu Veselí, kteří hrají skvělou házenou. Je to strašně těžké proti nim hrát. To, co jsme si před zápasem řekli, jsme i odehráli. Zdobilo nás maximální nasazení a přerušování hráčů v útoku. Já jsem maximálně spokojen. Že jsme dnes nezískali dva body, je možná trochu škoda, ale my se nyní až tak na body nekoukáme. Spíš je vidět, jak se náš tým posouvá, jak nám hraje. V obraně 6-0 se kluci strašně zvedli a je radost se na to dívat.“

Patrik Fulnek, spojka KH Kopřivnice: „Jsme určitě zklamáni, ale nevěšíme hlavu. Splnili jsme to, co jsme si řekli. Chceme tyto zápasy odbojovat. Proti Veselí se hraje strašně těžko, mají komplexní tým, úderné spojky. A když to rozhodí, mají skvělého pivota a křídla. Brankář Víťa Schams také zachytal perfektně, když jsme si vytvořili nějakou šanci, tak nám ji ke konci pochytal. Bylo to podle mě skvělé utkání. Na obou stranách byla maximální energie, hráči schytali na obou stranách ohromné množství ran a divákům se muselo líbit.“