ne 3.2.2008 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - Lokomotiva Plzeň 26:15 (14:10)

V dnešním televizním utkání jsme potvrdili roli favorita. Po opatrnějším začátku, kdy jsme do stavu 4:5 pořád dotahovali soupeře, jsme převzali otěže utkání do svých rukou a nepřipustili žádné drama. Šňůrou šesti branek jsme utekli na 10:5 a náskok jsme již nepustili.

Na začátku se prosazoval zejména Andrej Kuzo, který z prvních 5 branek vstřelil 4 (z toho 2 sedmičky) a pak se začali prosazovat i další hráči. Důležitý moment se odehrál cca v 15. minutě, kdy jsme za stavu 5:5 zvládli výborně oslabení a nastartovali se tak k vítězství v utkání. a stavu 10:5 si vzal trenér hostí time out, to už ale na zvrat nestačilo. Do šaten se šlo za stavu 14:10 pro nás.

Po přestávce hráli naši hráči výborně v obraně a taky brankář Marjanovič dobře chytal a dovolili jsme hráčům soupeře přes jejich veškerou snahu, skórovat za celých 30 minut pouze pětkrát. I po příchodu Mrkvy do branky se nic nezměnilo a chytal stejně dobře jako jeho zkušenější kolega. Z této dobré obrany a po zákrocích gólmanů jsme měli často možnost přecházet do rychlých útoků a vedení se neustále navyšovalo až na konečný výsledek 26:15.

Sestava HCB OKD Karviná: Marjanovič, Mrkva, Bednařík 1, Plšek 2, Pavlíček, Kuzo 9/5, Heinz 2, Indjič 5, Faith, Šulc, Mrózek 1, Petrovský 5, Kubis, Korňan 1.

Sestava Lokomotiva Plzeň: Kurial, Broško, Kalaš, Zoubek, Šetlík 1, Bečvář 2, Cvikl, Šik, Zeus 1, Klíma 3, Soukup 2, Tureček 1, Klekner, Blecha 5/2.

Sedmičky: 5/5 3/2, vyloučení: 6 - 2, Rozhodčí: Kohout, Novák.

Sled branek: 0:1, 2:3, 4:5, 10:5, 10:7, 12:7, 12:9, 14:9, 14:10, 15:11, 19:11, 19:12, 24:12, 24:13, 26:13, 26:15.