Český pohár
st 25.3.2009 | Ivo Dudek

HCB OKD SCM - Dukla Praha 26 : 29 (12:11)

Pouť juniorky v Českém poháru skončila ve čtvrtfinále. Junioři se ale nemají za co stydět a proti jednomu z kandidátů na titul Zubr extraligy předvedli více než statečný výkon. Dukla si po celé utkání nemohla být vítězstvím vůbec jistá a naši junioři ji přinutili hrát po celou dobu "na plný plyn".

Junioři nastoupili do utkání velice dobře. Svou pohyblivou obranou a rychlým pohybem do předu si vybudovali malý náskok (4:1). Pak Dukla zabrala a už nám rychlé brejky tolik nedovolila a na postavenou obranu se nám příliš prosazovat nedařilo. Fyzická převaha hráčů Dukly byla viditelná a tak jsme často měli problémy se prosadit. Lék na to byl rychlý pohyb a střelba podstřelem nebo z proskoků. Takto se dařilo prosazovat Monckovi a Valovi. Obrana nám fungovala dobře a za ní podal velmi dobrý výkon Adamík, který musel střelce Dukly přinejmenším "znervózňovat" svými dobrými zákroky. Pravidelně se dařilo proměňovat své šance pouze Stehlíkovi.

Po celý první poločas byl stav velice vyrovnaný a nikomu ze soupeřů se nepodařilo odskočit více než na rozdíl dvou branek. Převažovaly obrany a padlo v něm dost málo branek.

Přestávka hostům dost pomohla a bylo vidět, že trenér Pauza svým svěřencům naordinoval co hrát na naše nadšeně bojující mladíky. Procházeli snáz naši obranou a postupně si vybudovali malý náskok. Ve 23. minutě byl stav 19:25. a v 26. 21:27. Pal ale místo toho aby hosté zápas definitivně rozhodli, naši hráči zabojovali a šňůrou 4 branek zdramatizovali závěr. Ten už ale Dukla zvládla lépe a dvě branky Weignera uzavřely brankový účet utkání na konečný stav 26:29.

Sestava HCB OKD SCM: Adamík, Matuszczyk, Moravec, Aspridis, Kavka 3, Franek 1, Tománek 2, Rečičár 1, Chudoba 2/1, Floksa, Kubis 5/1, Vala 4, Monczka 6, Dolák 2.

Sestava HC Dukla Praha: Rangl, Petržala, Král 1, Horák 2, Landa, Weigner 3, Polášek 1, Chroustovský 1, Stehlík 10/3, Kotrč 3, Rams 3, Lehocký 4, Brabec 1.

Vyloučení: 5 - 7, ČK Weigner (3x2´), sedmičky: 4/2 - 4/3, rozhodčí: Kosmák, Hanák, diváků: 320.

Sled branek: 2:0, 4:1, 5:5, 6:8, 10:8, 11:11, 12:11, 13:14, 15:14, 16:19, 17:21, 18:23, 19:25, 21:27, 25:27, 26:28, 26:29.