HCB Karviná
Evropské poháry
pá 7.2.2020 | Ivo Dudek

„Na zápas v Madeiře se moc těšíme,” říkají svorně jak trenér Michalisko tak pivot Franc

Naši borci jsou už od tří hodin na cestě na Madeiru, kde se utkají v osmifinále kole Challenge Cupu s domácím týmem AM Madeira Andebol SAD. Na předzápasové prognózy jsme se zeptali dvou aktérů tohoto duelu.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná:

Pane trenére, jak vypadá momentální zdravotní situace týmu?

„Přesto, že někteří hráči měli nějaké drobné šrámy, tak do neděle by měli být všichni, s výjimkou Honzy Užeka, v pořádku. Takže jak Nemo, který utrpěl slabý výron kotníku v sobotu v Brně, tak i Michal Brůna budou k dispozici. Fyzioterapeut Dan odvedl dobrou práci. 

Předpokládám, že už se všichni na duel s Madeirou těšíte…

Určitě ano. Vždyť kolik z nás může říct, že si zahrál evropský pohár v takto pokročilé fázi. A k tomu je ještě bonusem to, že se bude hrát s kvalitním soupeřem a na tak atraktivním místě. Madeira je krásný ostrov, je tam tepleji než tady. I když je to daleko a bude to finančně náročnější, bude to určitě stát za to. Na nějaké poznávání ostrova sice určitě čas mít nebudeme, ale to k tomu patří.“

Měli jste už příležitost se nějak podrobněji podívat na kádr soupeře?

„Ano, měli.  Ne nadarmo byla Madeira loni ve finále tohoto poháru. Mají fyzicky vyspělý kádr, který je navíc hodně atleticky disponovaný. Bude to pro nás hodně těžký soupeř, ale šance přece jen vidíme. Hraje pro nás i to, že odvetu hrajeme doma. Věřím, že přijde plná hala a požene nás dopředu. Šance vidím tak 50 : 50.“

 


Před touto sezónou přišel do Karviné urostlý pivot Vašek Franc. Záhy se ale zranil a do sestavy se vrací právě včas, aby stihl tento atraktivní duel.

Vašku, jak dlouho jste byl vlastně mimo hru?

„Dlouhé tři měsíce. Trénovat jsem pořádně začal až teď v lednu a musím říct, že každý trénink, každý zápas je to lepší a lepší. Sice to ještě není úplně podle mých představ, ale myslím, že už mohu být týmu prospěšný.“

Momentálně je zraněný Honza Užek a tak Váš návrat přišel v pravý čas…

„Je to tak. Já přišel před sezónou jako obranář, a teď bych měl dostat i nějaké šance v útoku. Jsem rád, že to tak je, protože bych chtěl být týmu co nejvíce platný a když budu chodit i do útoku je cennější, než kdybych byl jen obránce. Ve středu proti Maloměřicím jsem už dal své první dvě branky v karvinském dresu.

Svými výkony v podzimní části Challenge Cupu jste si vybojovali to, že jste v něm i na jaře. Jste na to připraveni?

Moc se na to těšíme a jsme rádi, že máme tu příležitost. Madeira je kvalitní soupeř a loňský finalista Challenge Cupu. Co víc si pro jaro přát. Když se nám podaří v Portugalsku uhrát nadějný výsledek tak by to u nás mělo být hodně zajímavé.

Když jste šel do Karviné, byla ta vidina možnosti zahrát si evropský pohár jedním z motivů?

Rozhodně! Když hrajete jen tady extraligu nebo český pohár a se zahraničním týmem maximálně v přípravě, není to ono. Ale dát si ostrý zápas s nějakým evropským týmem v rámci poháru, tak to je jiné kafe.