so 2.4.2005 | Hansel Radim

HCB Karviná - 1.MHK Košice 31:27(16:16) Karviná vítěz HIL 2004/2005

Díky domácímu vítězství nad Košicema může karvinský Baník slavit po dvouleté pauze opět titul v Handball International League.

V tomto zápase potřebovali naši hráči pro udržení prvního místa v HIL minimálně remizovat, bez ohledu na výsledek z Nových Zámků.

Do utkání nastoupil náš celek s odhodláním vypracovat si co nejdříve rozhodující náskok a neponechat nic náhodě. Košičtí byli ovšem soupeřem více než zdatným a celý první poločas dokázali držet vyrovnaný stav. Nedařilo se naším brankářům a tak v půli svítil na ukazateli stav 16:16.

Stejný obraz hry pokračoval i v začátku druhé půle, kdy hosté dokonce vedli dvoubrankovým rozdílem 18:20. Pak se ovšem blýskl vydařenými zákroky Miloš Putera a naši hráči i díky střelecké potence Sobola se Zdráhalou soupeři odskočili na rozdíl pěti branek a utkání dovedli do vítězného konce.

Náš tým si díky svému umístění zajistil přímou účast v semifinále Play off, kde může teoreticky narazit na Zubří, Kostelec n.H. nebo Brno. V tomto týdnu naši sehrají přípravná utkání v Povážské Bystrici a Kopřivnici a v uterý 12.4. v 17:30 hostíme 3. celek HIL, Povážskou Bystrici.

Sestava HCB: Putera, Láníček - Bednařík, Prachař, Kichner, Horák 4, Laclavik 2, Kust 5, Zdráhala 9, Sobol 8, Szymanski 1, Brůna, Mrózek 1, Požárek 1.

Vyloučení: 3/2, 7m hody: 3/3 - 3/2, Diváků: 600, Rozhodčí: Dostál, Macharáček.